مجتمع مسکونی باغ بهار البرز​

سازندگان:

مهندس کامران پاک، مهندس محمود پاکدامن، مهندس مهدی پرهیزی، مهندس مسعود اسماعیلی، مهندس مهران اختری

پروژه باغ بهار البرز با تکیه بر تفکر ساخت آپارتمان هایی شیک در محوطه ای سرسبز و با رعایت کلیه اصول مهندسی، ایمنی و رفاهی از ابتدای سال 1398 شروع به فعالیت نموده است.

سازندگان این پروژه که از فعالان خوشنام و معروف تهران می باشند، پروژه های مسکونی متعددی در تهران، و در مناطقی چون فرمانیه، الهیه و میدان ونک احداث نموده اند(اطلاعات بیشتر).

تمامی مراحل مهندسی، از طراحی تا اجرا، توسط متخصصین با تجربه این مجموعه، که بالغ بر 30 سال در این حوزه فعالیت دارند، صورت می پذیرد.

پروژه مسکونی باغ بهار البرز، ماحصل بیش از یک سال مطالعه و تحقیق، به شرح ذیل می باشد:

nama 2-min

الف) زمین و موضوع طراحی:

 این پروژه در زمینی به متراژ 5000 متر مربع احداث می گردد. در طراحی سعی شده با کاهش حداکثری سطح اشغال، از دو نماد و رکن اصلی طبیعت یعنی آب و درخت در طراحی و محوطه سازی استفاده شود.

تبدیل پروژه و ساختمان در حال احداث به مجموعه ای با الگوی باغ ایرانی که تداعی کننده باغ شازده ماهان در کرمان می باشد، بسیار چشم نواز بوده، تماشای آبنما و فواره های موجود همراه با درختان و فضای سبزبسیار زیبا و شکیل سبب ایجاد محیطی سرشار از آرامش برای ساکنین مجموعه خواهد شد.

ب) نوع ساختمان و سطح اشغال بلوک ها:

ساختمان ها در سه بلوک شامل دو بلوک مشرف به حیاط با آپارتمان هایی به متراژ تقریبی 150-155 متر مربع و سه خوابه برای خانواده های پرجمعیت تر و یک بلوک در ضلع شمالی با متراژ تقریبی 125 و 135 متر مربع برای خانواده های جوان با جمعیت کمتر طراحی و در حال ساخت می باشد.

ج) مشاعات ساختمان:

در فضای سبز و محوطه علاوه بر در نظر گرفتن پارکینگ های غیر مسقف (جهت مهمانان)، پیست دوچرخه سواری و پیاده روی، فضای بازی کودکان، گلخانه و تراس هایی جهت استراحت و استفاده از زیبایی های محوطه و شنیدن صدای فواره ها و لذت بردن از طبیعت در نظر گرفته شده و به جهت پاسخگویی برای لذت بردن و احساس امنیت و خوشحالی برای تمام مخاطبان با سنین مختلف از کودک 5 ساله تا سالمند 90 ساله با داشتن مشاعات بی نظیر جهت ارتقاء لذت، امنیت، تعالی فکری و فرهنگی طراحی شده است.

ج-2) در طبقه همکف ساختمان اصلی، فضای لابی، فضای سالن اجتماعات و برگزاری مراسم و مهمانی ها، فضای اتاق مدیریت و فضای اتاق بازی کودکان در نظر گرفته شده است و در طبقه همکف بلوک های جنوبی فضای سالن ورزشی بزرگسالان و فضای کافی شاپ در نظر گرفته شده است.

د) ورودی ساختمان:

در قسمت ورودی ساختمان که با نمایی بسیار شکیل و با تکیه بر معماری اصیل ایرانی طراحی شده، گیت های پارکینگ و درب اصلی ورودی ساختمان و دو باب فروشگاه تجاری در نظر گرفته شده است.

تیم اجرا:

مهندس پاکدامن شهری

مهندس پرهیزی

مهندس عسگری

مهندس انتظاری

تیم طراحی و دفتر فنی:

 مهندس آقایی

مهندس هاشمی

مهندس نیک نژاد

مهندس جهرمی

مهندس سیدی

مهندس طالبی

مهندس پولادی

مهندس طبیعی

پیمایش به بالا